Po debacie 6 lutego: zobowiązania rządu

07.02.2012 | prawo w cyfrowym świecie, wolność w internecie, wykorzystanie informacji i zasobów, | TAGI: Debata w Kancelarii Premiera, Mamzdanie.org.pl, ACTA

Jeśli debata tocząca się w kraju dostarczy dostatecznych argumentów, by nie ratyfikować ACTA , Polska tego nie zrobi. Jeśli argumenty w debacie nie będą przekonywujące, ratyfikacja nastąpi. Na debatę mamy ponad rok. Do czerwca, kiedy ACTA będzie przedmiotem obrad Parlamentu Europejskiego, musimy mieć uzgodnione stanowisko, czy ACTA niesie zagrożenie dla bezpieczeństwa i wolności użytkowników internetu.

Zobowiązania:

 

  •  Opublikowanie – już 7 lutego – całej dokumentacji w sprawie ACTA będącej w dyspozycji strony polskiej. Premier zobowiązał do tego ministra kultury i tych ministrów, którzy takie dokumenty mają. Sprawdzone zostanie, czy da się opublikować dostępne w Polsce dokumenty Komisji Europejskiej  (zobacz: 12 dokumentów opublikowanych przez MKiDN)
  • Szybkie opublikowanie polskiego komentarza do ACTA z wyjaśnieniem, jak należy rozumieć przepisy umowy w świetle polskiego prawa (będzie to wspólna praca MAC, Ministerstwa Kultury wraz z innymi resortami)
    21.02.2012: Komentarz do ACTA

 

 

 

Polecane aktualności