Już 30 września po raz kolejny "Sprawdź, kto rządzi Internetem. Internet dzisiaj i jutro”

Jak zmienia się globalny system zarządzania Internetem i co to oznacza dla jego użytkowników? Czy Internet Rzeczy to tylko lodówki robiące zakupy on-line, czy  szansa rozwojowa dla różnych sektorów gospodarki? Co jest dziś ważniejsze: swobodny dostęp do informacji czy ochrona prywatności? Czy najnowsze regulacje prawne dotyczące neutralności sieci pozwolą na harmonijny rozwój dostępu do Internetu i e-usług? Jaka jest rola platform internetowych, pośredników i sharing economy w rozwoju Jednolitego Rynku Cyfrowego? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy podczas drugiej już edycji warsztatów na temat zarządzania Internetem  - “Sprawdź, kto rządzi Internetem. Internet dzisiaj i jutro”. Zapraszamy już 30 września do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66). 

28.08.2015 | telekomunikacja

Warsztaty to niepowtarzalna okazja, by w otwartej atmosferze porozmawiać o najważniejszych zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem Internetu, a także kontynuować dyskusje zapoczątkowane rok temu. Po raz kolejny udało nam się zgromadzić w jednym miejscu ekspertów z kraju i zagranicy, przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz nauki, którzy wezmą udział w panelach dyskusyjnych poświęconych następującym tematom:

  •          prywatność w sieci,
  •          Jednolity Rynek Cyfrowy,
  •          Internet Rzeczy,
  •          neutralność sieci, 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania Internetem. Wstęp całkowicie wolny, ale wiedza, którą można uzyskać - bezcenna.

Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie do 25 września zgłoszenia na adres: warsztaty@mac.gov.pl  ze wskazaniem, w którym warsztacie zamierzacie Państwo wziąć udział. Zgłoszenie nie jest warunkiem uczestnictwa, natomiast pomoże nam  prawidłowo zorganizować sale.

Organizatorami warsztatów są:

  •          Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAC: www.mac.gov.pl)
  •          Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN: www.icann.org)  
  •          Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK: www.nask.pl)  
  •          Internet Society Poland (ISOC: www.isoc.org.pl)

Poniżej zamieszczamy do pobrania agendę warsztatów i plakat informacyjny, który można swobodnie udostępniać w Internecie oraz drukować. 

Dokumenty

Polecane aktualności